Využití

Záměry Tříkrálové sbírky

Výnos Tříkrálové sbírky z největší části tradičně putuje na podporu lidí v nouzi žijících na území České republiky. Jde o různé formy pomoci pro nemocné, osoby se zdravotním postižením, seniory, matky s dětmi v tísni a další. Sbírka podléhá předem daným pravidlům pro rozdělení výtěžku. Většina vykoledovaných prostředků se vrací Charitám, které v regionu koledování zaštítily. Záměry, na které se v daném roce vybírá, jsou předem oznámeny. Desetina výtěžku každoročně připadne na rozvojové projekty v zahraničí (např. na udržení zdrojů obživy nebo vzdělávání), případně zůstane jako rezerva pro případ humanitárních katastrof.

Jak Váš příspěvek pomáhá?
Z daru, který jste vhodili do pokladničky, zůstává 65 % Charitě, která u vás koledování zorganizovala (v naší farnosti Oblastní charitě Rajhrad), 15 % využije na své projekty příslušná diecézní Charita (v naší farnosti Diecézní charita Brno), 10 % pomůže potřebným v zahraničí, 5 % jde na celostátní projekty a 5 % je režie sbírky.

Záměry Tříkrálové sbírky 2019

Výtěžek z letošní Tříkrálové sbírky bude využit Oblastní charitou Rajhrad na tyto projekty:

  • Klimatizace do lůžkového hospice sv. Josefa
  • Zkvalitnění péče pro pacienty lůžkového hospice - zakoupení vozíčků a lehátek na převoz pacientů
  • Zakoupení osobního automobilu pro Charitní ošetřovatelskou službu
  • Rozšíření venkovní odpočinkové zóny pro klienty s demencí v Chráněném bydlení sv. Luisy
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace