Shankar G.

SHANKAR G.

Datum narození: 5. 4. 2002
Bydliště: Periapalayam, Tiruppur
Zdravotní stav dítěte: dobrý
Škola: Government Higher Secondary School
Oblíbený předmět ve škole: tamilština a přírodní vědy
Koníčky:
kriket
Ambice dítěte v životě: stát se inženýrem

Shankar je velmi dobré, kamarádské povahy. Má hodně přátel. Ve škole dosahuje spíše průměrných výsledků, ale má ambici je zlepšovat. Žije s babičkou, má jednu sestru Karthiku. Otec chlapce Gandhi už nežije a rodina se potýká s ekonomickými i sociálními potížemi. Živitelkou rodiny je maminka Kalpana, která pracuje jako dělnice na polích. Pokud by Shankar nedostával podporu na studium, musel by již také začít pracovat.

Překlad posledního dopisu (01/2019):

Ahoj, všechny vás zdravím,

jak se máte? Já i moje rodina se máme dobře. Rád bych vám touto cestou popřál vše nejlepší
do nového roku 2019. 
Momentálně studuji 11. ročník školy. V průběhu roku píšeme
čtvrtletní zkoušky a jsem rád, že dostávám i dobré známky.

Minulý měsíc strýc pořádal velkou rodinnou oslavu za účelem „ear piercing ceremony“ (= obřad propichování uší; v  Indii má náboženský význam). Potkal jsem se tam se všemi příbuznými, s kamarády a byla to hezká a významná událost.

V minulém měsíci bylo naše území Tamilnadu ohroženo mohutným cyklonem Gaja. Naše škola pořádala sbírku na pomoc postiženým rodinám, také já jsem se snažil co nejvíce šetřit, abych mohl něco přispět. Mnoho lidí muselo být evakuováno, přišli o střechu nad hlavou, ztratili také svoji úrodnou půdu a celkově tento cyklon napáchal velké škody, poničil sloupy elektrického vedení, zahynulo také mnoho dobytku. Nicméně naše vláda má na vše čas, lidé jsou na vedení státu nahněvaní, neboť jim vše dlouho trvá a lidé si musí z velké části vypomáhat především mezi sebou. Naštěstí máme také hodně dobrovolníků, kteří poskytnou postiženým rodinám základní potraviny, vodu, jídlo, deky, síťky proti hmyzu, plachty, plenky atd. a někteří dokonce pomáhají vlastníma rukama s výstavbou nových domovů. Teď máme období dešťů, prší hodně a často a situace je ještě více komplikována povodněmi.

Ještě jednou vám přeji šťastný rok 2019 a mnohokrát děkuji za vaše modlitby a finanční podporu, díky které je mi umožněno nadále studovat. Díky!

S láskou a pozdravy

váš Shankar

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace