Sbírka šatstva

Sbírka obnošeného šatstva se koná v naší farnosti pravidelně 2x ročně, na jaře a na podzim. Sběr oděvů probíhá na farním dvoře v Pozořicích (při sbírce můžete autem najet přímo až do dvora). Věci prosím noste čisté a zabalené do igelitového pytle či papírové krabice. Momentálně lze přijmout pouze dětský, dámský a pánský textil a obuv, jiné věci od vás bohužel převzít nemůžeme.

TERMÍN NEJBLIŽŠÍ SBÍRKY: 25.-26. 10. 2019

Vaším darem do sbírky podpoříte činnost Diecézní charity Brno - charitní bazar BALTAZAR. Baltazar provozuje sběrnu, třídírnu, šatník a charitní prodejny. Nemá žádnou podporu z dotací, zaměstnává lidi dlouhodobě nezaměstnané a funguje pouze z materiálních darů a z výnosu charitních prodejen.

Charitní prodejny jsou součástí projektu Textilní banka BALTAZAR (sběrna, třídírna, šatník, charitní prodejny oděvů). Z jejich výnosu se podporuje činnost Diecézní charity Brno. V prodejnách pracují lidé, kteří byli dlouhodobě nezaměstnaní. Oděvy je zde možné zakoupit od 20,- Kč do 70,- Kč. Doplnit šatník může kdokoliv, a mít tak dobrý pocit, že i "druhá ruka může pomáhat".

Baltazar poskytuje také textilní pomoc v nouzi. Na základě poukázky, kterou vystavují úřady práce, sociální odbory MMB/JMK, neziskové organizace, příspěvkové organizace, probační a mediační služba, aj. si mohou lidé v prokazatelné nouzi požádat a následně vyzvednout textilní pomoc na Rosické ulici 1. Každý poukaz může být vypsán na max. 3 kusy šatstva zdarma. Baltazar je jediná služba v Jihomoravském kraji, která tento druh pomoci zajišťuje již od roku 2014 a týdně přijme poukázky od min. 300 lidí.

Více informací a seznam charitních prodejen naleznete zde: https://dchb.charita.cz/baltazar/charitni-prodejny/