Ministranti

Ministranti jsou nejstarší a nejdéle funkční skupinou pomocníků a přisluhovatelů oltáře v naší farnosti (ministrant z latinského ministere což znamená sloužit). Mnoho našich bratří z farního společenství prošlo touto službou, která jim dala mnoho dobrého pro další život. Ve smyslu dnešní liturgie po II. vatikánském sněmu jsou ministranti vlastně součástí sboru akolytů. Vykonávají část jejich úkolů při slavení mše svaté. Každy ministrant má jednou za čtnáct dní žlužbu. To znamená, že v určitý den by měli přijít na mši svatou a plnit svěřené úkoly. Aby se schopnosti našich chlapců rozvíjel, jsou během školního roku každých 14 dní ministrantské schůzky . Na nich se vedoucí snaží rozšířit vědomosti a dovednosti. Ty potom kluci zúročí při plnění ministrantských stupňů.

Kontakt:

Petr Šmerda