Dotace pro děti a mládež (2014)

V roce 2014 farnost Pozořice využila příležitosti a požádala Jihomoravský kraj o dotaci na podporu rozvoje aktivit dětí a mládeže naší farnosti. Žádost byla úspěšná a farnost dostala na tyto účely dotaci 75.000,- Kč.

Tyto prostředky byly použity na nákup:

1) sportovního vybavení, výzbroje a výstroje (florbalové hole, míčky, brankářské rukavice, helmy, sportovní tašky aj.) pro rozvoj sportovních aktivit ministrantů a zvýšení bezpečnosti dětí při sportu,

2) hudebních nástrojů (příčné flétny Yamaha YFL-211, elektrického klavíru KURZWEIL MARK MPS 20 a cajonu Tycoon STK-29) pro zvýšení kvality scholy mládeže,

3) 30 ks matrací, které využily děti při letních táborech (na farním i skautském táboře) a při dalších příležitostných akcích. Naposledy byly nové matrace využity při tzv. adventním nocování dětí na faře.

4) Základní vybavení kluboven, kde se pravidelně mládež a děti naší farnosti scházejí, bylo doplněno nákupem nové WC mísy, garnýže s příslušenstvím, závěsu, hodin na stěnu, prostředků na úklid (kbelík, mop) a nového vysavače.