Aktuality

  • TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2021

Tříkrálová sbírka, která se měla uskutečnit v naší farnosti v sobotu 9. ledna 2021 je z důvodu aktuální epidemiologické situace zrušena! Již teď je možné do sbírky přispět online cestou - více informací o této možnosti naleznete na https://rajhrad.charita.cz/tri-kralove-prijdou/. Od úterý 5. ledna do středy 20. ledna 2021 bude navíc v Pozořicích rozmístěno několik zapečetěných pokladniček, do kterých můžete přispět i osobně. Kasička bude umístěna v masně na Jezerách, v lékárně, v pekárně, v potravinách Hruška, v potravinách Sedláková, na úřadě městyse Pozořice a v kostele v době konání mše svaté. Předem všem děkujeme za příspěvky!

  • DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO KOLEDNÍKY TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY

Srdečně vás zveme na divadelní představení Jesus Christ Supermlád od divadelního spolku Spojené farnosti. Představení se uskuteční v neděli 26. ledna od 16 hodin v Dělnickém domě v Pozořicích. Zvaní jsou koledníci, vedoucí skupinek, rodinní příslušníci i vy ostatní, kteří byste představení rádi viděli.

  • TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2020

V Hostěnicích se Tříkrálová sbírka uskuteční v neděli  5. ledna 2020,
v Pozořicích, Sivicích, Kovalovicích a Viničných Šumicích v sobotu 11. ledna 2020.

S koncem roku přichází čas velkých svátků – Vánoc. Jejich součástí je i svátek Zjevení Páně neboli Tří králů, kdy si připomínáme mudrce, kteří se podle vyprávění evangelií přišli poklonit právě narozenému Ježíši do Betléma. S tímto svátkem byla už od středověku spojena tradice koledování – koledníci (často chudé děti) chodili s písní dům od domu, přáli vše dobré a na dveře psali C + M + B doplněné letopočtem jako přání do celého roku (jedná se o iniciály latinského požehnání Christus mansionem benedicat, tedy Kristus ať žehná tomuto domu). Dostávali jídlo nebo jiné drobné dárky. Na tradici v roce 2000 navázala Charita Česká republika a dala jí nový význam: koledníci obcházejí dům od domu a zvou všechny lidi k účasti na pomoci těm, kteří to právě potřebují.

Tříkrálová sbírka

Chceme vám touto cestou ohlásit dvacáté pokračování Tříkrálové sbírky na začátku nového roku. Koledovat se může od 1. do 14. 1. 2020. V případě, že byste se chtěli i vy nebo vaše děti zapojit do tříkrálového koledování, obraťte se na místního koordinátora sbírky - Alena Kulíková, fchpozorice@seznam.cz, 728 849 249.

Každý vedoucí skupinky se bude moci prokázat průkazkou potvrzenou vedením Charity ČR a platným občanským průkazem. Pokladnička bude zapečetěna a označena znakem Charity ČR.

Výtěžek letošní Tříkrálové sbírky chceme z větší části použít na vybudování nového výtahu v budově hospice sv. Josefa pro přemisťování hospicových pacientů a taky udělat rekonstrukci některých vícelůžkových hospicových pokojů na jednolůžkové. Dále pak potřebujeme zakoupit zdravotní a kompenzační pomůcky a pomůcky pro manipulaci s imobilními klienty.

V předešlém roce jsme tak díky vybraným prostředkům mohli pořídit nové lehátka a vozíky na převoz hospicových pacientů. Rozšířili jsme Charitní pečovatelskou službu zakoupením nového auta a podařilo se nám nainstalovat přenosné klimatizační jednotky v prostorách hospice sv. Josefa.

Doufáme, že vám letošní koledování udělá radost a přinese mnoho dobrého nejen k vám, ale i do domácností lidí, kterým je určena následná pomoc.
Za spolupráci a pomoc předem děkujeme. Radostné Vánoce a požehnaný rok 2020 za Oblastní charitu Rajhrad přeje

Mária Durkáčová (kontakt: 736 529 319, maria.durkacova@rajhrad.charita.cz)

 

  • PODZIMNÍ SBÍRKA ŠATSTVA A OBUVI

Děkujeme vám všem, kteří jste se zapojili do podzimní sbírky šatstva, ať už přineseným oblečením nebo příspěvkem na Adopci na dálku - vybralo se celkem 8. 460,- Kč! Upřímné Pán Bůh zaplať za vaši pomoc!

V pátek 18. října a v sobotu 19. října se v naší farnosti opět uskuteční sbírka obnošeného šatstva a obuvi. Podrobné informace jsou uvedeny na letáčku. Prosím pozor, tentokrát se sbírka bude konat v prostorách domu č. p. 250 u Orlovny v Pozořicích a přinesené věci poputují na podporu činnosti Diakonie Broumov, která pomáhá lidem v nouzi. Více informací se můžete dočíst na internetových stránkách www.diakoniebroumov.cz .

  • POSTNÍ ALMUŽNA 2019

VÝSLEDKY POSTNÍ ALMUŽNY
V letošní postní almužně se vybralo 3 942,- Kč v 18 pokladničkách a 5 409,- Kč v pokladničkách umístěných v kostele, celkem tedy 9 351,- Kč. Holubice přispěly částkou
1 766,- Kč v 5 pokladničkách. Oblastní charita Rajhrad tedy získá od naší farnosti celkem 11 117,- Kč. Pán Bůh zaplať všem, kteří se do sbírky zapojili!


Víte, že středa v tomto týdnu bude výjimečná? Nazývá se Popeleční a značí začátek 40denního půstu před Velikonocemi. Tímto dnem také začíná starobylá postní tradice - Postní almužna. Princip je jednoduchý - peníze za požitky, které si během postního období odřeknete, můžete vložit do papírové pokladničky, tzv. postničky, a tu na konci postní doby přinesete do kostela. Připojit se může každý! Vybrané prostředky poté využije Oblastní charita Rajhrad na pomoc potřebným v našem regionu.

Akce je organizována Charitou České republiky a v naší farnosti se koná letos již podesáté. Postní almužna nevybízí k vybírání rekordních částek, ale k sebeovládání a k solidaritě s lidmi v nouzi. Jak? Tím, že si odřeknu něco, co mám rád a nepotřebuji to nutně k životu, a ušetřenou částku vložím do pokladničky, otevírám srdce pro druhé, kteří pomoc potřebují. Nejedná se tedy o sbírku jako takovou, ale spíše o zamyšlení se, co v životě opravdu potřebuji a bez čeho se obejdu.

Jak se mohu zapojit?
Přispět do Postní almužny můžete dvěma způsoby. Vzadu v kostele na stolečku jsou k dispozici papírové postní pokladničky, 70 ks, kdo můžete, vezměte si jednu do rodiny, ať se dostane na všechny. K dispozici budou také pokladničky v kostele, na sloupech vzadu uprostřed s nápisem Postní almužna. Pokud se na vás nedostalo a rádi byste měli vlastní pokladničku doma, můžete si ji i sami vyrobit, posloužit může jakákoliv krabička či nádoba. O termínu odevzdání budete informováni v ohláškách a zde na webových stránkách.

Kdy a kde pokladničku odevzdat?
Postní pokladničky se budou vybírat v týdnu od 22. do 28. 4. v kostele v Pozořicích. Vzadu uprostřed na stolečku bude připravená označená krabice, tak prosím dávejte pokladničky na toto místo. Děti ať si pokladničky přinesou v pátek 26. 4. na večerní dětskou mši, ponesou je v obětním průvodu.

Děkujeme všem, kteří se do letošní Postní almužny zapojili! Výtěžek bude věnován Oblastní charitě Rajhrad na aktuální projekty a potřeby. Konkrétní využití bude zveřejněno na nástěnce a zde po skončení sbírky.

  • PRACOVNÍ NABÍDKA - Pracovník Charitní pečovatelské služby

Oblastní charita Rajhrad hledá nové kolegy do týmu Charitní pečovatelské služby. Jedná se o práci na celý úvazek nebo na dohodu. Podmínkou práce je řidičský průkaz sk. B a výhodou je mít kurz pracovníka v sociálních službách, ale dá se i dodělat. Více informací na tel.: 731 124 470. Pokud byste o někom věděli, kdo by rád pracoval na této pozici, především se starými lidmi v domácnosti a v terénu, předejte mu prosím tuto nabídku. Děkujeme!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace