• POSTNÍ ALMUŽNA 2019

VÝSLEDKY POSTNÍ ALMUŽNY
V letošní postní almužně se vybralo 3 942,- Kč v 18 pokladničkách a 5 409,- Kč v pokladničkách umístěných v kostele, celkem tedy 9 351,- Kč. Holubice přispěly částkou
1 766,- Kč v 5 pokladničkách. Oblastní charita Rajhrad tedy získá od naší farnosti celkem 11 117,- Kč. Pán Bůh zaplať všem, kteří se do sbírky zapojili!

Víte, že středa v tomto týdnu bude výjimečná? Nazývá se Popeleční a značí začátek 40denního půstu před Velikonocemi. Tímto dnem také začíná starobylá postní tradice - Postní almužna. Princip je jednoduchý - peníze za požitky, které si během postního období odřeknete, můžete vložit do papírové pokladničky, tzv. postničky, a tu na konci postní doby přinesete do kostela. Připojit se může každý! Vybrané prostředky poté využije Oblastní charita Rajhrad na pomoc potřebným v našem regionu.

Akce je organizována Charitou České republiky a v naší farnosti se koná letos již podesáté. Postní almužna nevybízí k vybírání rekordních částek, ale k sebeovládání a k solidaritě s lidmi v nouzi. Jak? Tím, že si odřeknu něco, co mám rád a nepotřebuji to nutně k životu, a ušetřenou částku vložím do pokladničky, otevírám srdce pro druhé, kteří pomoc potřebují. Nejedná se tedy o sbírku jako takovou, ale spíše o zamyšlení se, co v životě opravdu potřebuji a bez čeho se obejdu.

Jak se mohu zapojit?
Přispět do Postní almužny můžete dvěma způsoby. Vzadu v kostele na stolečku jsou k dispozici papírové postní pokladničky, 70 ks, kdo můžete, vezměte si jednu do rodiny, ať se dostane na všechny. K dispozici budou také pokladničky v kostele, na sloupech vzadu uprostřed s nápisem Postní almužna. Pokud se na vás nedostalo a rádi byste měli vlastní pokladničku doma, můžete si ji i sami vyrobit, posloužit může jakákoliv krabička či nádoba. O termínu odevzdání budete informováni v ohláškách a zde na webových stránkách.

Kdy a kde pokladničku odevzdat?
Postní pokladničky se budou vybírat v týdnu od 22. do 28. 4. v kostele v Pozořicích. Vzadu uprostřed na stolečku bude připravená označená krabice, tak prosím dávejte pokladničky na toto místo. Děti ať si pokladničky přinesou v pátek 26. 4. na večerní dětskou mši, ponesou je v obětním průvodu.

Děkujeme všem, kteří se do letošní Postní almužny zapojili! Výtěžek bude věnován Oblastní charitě Rajhrad na aktuální projekty a potřeby. Konkrétní využití bude zveřejněno na nástěnce a zde po skončení sbírky.

• PRACOVNÍ NABÍDKA - Pracovník Charitní pečovatelské služby

Oblastní charita Rajhrad hledá nové kolegy do týmu Charitní pečovatelské služby. Jedná se o práci na celý úvazek nebo na dohodu. Podmínkou práce je řidičský průkaz sk. B a výhodou je mít kurz pracovníka v sociálních službách, ale dá se i dodělat. Více informací na tel.: 731 124 470. Pokud byste o někom věděli, kdo by rád pracoval na této pozici, především se starými lidmi v domácnosti a v terénu, předejte mu prosím tuto nabídku. Děkujeme!